محل تبلیغات شما

به نام نقاش بال پروانه ها

توی مدرسه قدم می زدیم و صحبت می کردیم.نگاهم افتاد به لباس های نه چندان گرم و رنگارنگ بچه ها. نارنجی،زرد، قرمز، صورتی و.نگاه کردم به چهره های متفاوت.به انواع مدل های کفش.به مانتو هایی که اسم یونیفرم رو یدک می کشیدن و بین طرح مانتوهای دو نفری که با فاصله ی اندک کنار هم ایستاده بودن زمین تا آسمون تفاوت بود.فکر کردم.یعنی آدما فقط توی ظاهر با هم فرق دارن؟

نشستیم سر کلاس.درس محبوب ادبیات. بحث و جدال عقاید.این که می دیدم از یه بیت خواجه حافظ چه تعابیر مختلفی وجود داره تا حدودی متوجه تفاوت بین عقاید افراد می شدم.هرکس عقیده به خصوصی داشت.این باعث شد که بیشتر فکر کنم.اگه این طوره پس همه ی آدما برای خودشون خاص و متفاوتن.در نتیجه هیچ کس نمی تونه ادعا کنه که یه فرق بزرگ با بقیه داره.

شونه مو تکیه دادم به پنجره ی دوست داشتنیم.سکوت درختا رو تماشا می کردم.لیوان قهوه مو جرعه جرعه خالی کردم و یادم افتاد به آدم هایی که مدعی هستن قهوه رو تلخ می خورن و این نشونی از خاص بودنشونه.دخترایی که همشون عطر مردونه می زدن و فکر می کردن این کاریه که فقط اونا انجام میدن.کسایی که حساسیت های افراطیشون روی مسائل کوچیک و بی اهمیت رو فقط مختص خودشون می دونستن.در حالی که من معدود افرادی رو دیدم-شاید انگشت شمار- که قهوه با شکر و عطر شیرین جزء علایقشون بود.و چقدر زیاد بودن کسایی که مدعی حساسیت های ظریف بودن و باعث می شدن من نا خودآگاه تکیه کلاممو به کار برم.اوه.مای گاد!!!چه آلاگارسونی می کنی شما!

بار دیگه نگاهمو دور تا دور حیاط مدرسه چرخوندم.بین آدمایی که همشون مدعی هست یا خاصن یا آسن یا یا لاتن یا دافن یا پافن و یا به هر طریقی حس می کنن تفاوتی با بقیه دارن فرق وجود داره با آدمایی که هیچ ادعایی ندارن.در واقع بین این همه زرق و برق و نور و رنگ، تک رنگ ِبدون طرحه که خاصه.اون همه زرق و برق با وجود طرح های متفاوتشون در باطن یکی هستن.مثل همون لباس های گرم رنگارنگ که کار همشون گرم کردنه و اون مانتو های سورمه ای با دوخت های متفاوت که همشون یونیفرم یک مدرسه هستن.

آدما متفاوتن.این چیزیه که هممون بارها شنیدیم.و شاید بارها فکر کرده باشیم که مگه میشه 7 میلیارد نفر آدم روی زمین وجود داشته باشن بی هیچ تفاوتی.میدونی،جواب این سوال برای هر کس یه چیزه.این بسته به ارزش های تو که آدم ها رو با چه مقیاس و معیاری بسنجی.این که چه عینکی زدی به چشمت و چه جوری نگاه می کنی.اما مطمئن باش با هر مقیاس و معیار و سلیقه ای،تو هم سادگی رو می پسندی و میدونی چیزی که ساده باشه نه هیچ وقت مده و نه هیچ وقت از مد میفته!

بی اعتقادی تا کجا؟

وجدان بیدار،سلام...

تفاوت از زمین تا آسمان است...

های ,رو ,همشون ,فکر ,وجود ,هم ,که همشون ,کسایی که ,زرق و ,های متفاوت ,حساسیت های

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

شعر ها و ترانه ها/ رستم رسولي لب چاقالوي تنهاست Lonely Man